12.07.2024

19 Mayıs Çerkezköy’de Coşkuyla Kutlanacak

16, Mayıs 2022 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a çıkışının 103. yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de Çerkezköy Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerle coşku ile kutlanacak.

Çerkezköy Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile düzenlenecek kutlamalar 20 Mayıs Cuma akşamı saat 20.30’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Çerkezköy’de bulunan 9 adet folklor ekibinin sahneleyeceği Halk Dansları Gösterisi ile başlayacak. Trakya, Zeybek, Trabzon, Balkan, Artvin ve Hasapiko yörelerinin oyunlarının sahneleneceği Halk Dansları gecesinde Çerkezköylüler yurdumuzun dört bir yanından derlenen halk oyunlarını izleme imkanına sahip olacaklar.

SATRNAÇ TURNUVAMIZ 2 GÜN SÜRECEK

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 11. Geleneksel Satranç Turnuvası 21 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak. Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde iki gün sürecek Çerkezköy Belediyesi 11. Satranç Turnuvası’nda satranç ustaları 6 farklı kategoride mücadele edecekler.

ABUR CUBUR SHOW ÇERKEZKÖY’E GELİYOR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde 21 Mayıs Cumartesi günü saat 21.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Doğan Onur Talk Show sahne alacak. Türkiye’nin sevilen oyuncular Doğan Akdoğan ve Rüştü Onur Atilla’nın sahnede olacağı Abur Cubur Talk Show’a konuk olarak Berkay Tulumbacı katılacak.

AYAK TENİSİ TURNUVASI’NIN İKİNCİSİ YAPILACAK

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 21-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Ayak Tenisi Turnuvası da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı içerisinde bulunan Güreş Alanı’nda yapılacak. 15 yaş ve üzeri sporcuların katılacağı 2. Ayak Tenisi Turnuvası’nda sporcular derece yapmak için kıyasıya mücadele edecekler.

İKİ GÜN BOYUNCA OYUNLAR OYNANACAK

Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde 21 Mayıs Cumartesi ve 22 Mayıs Pazar günleri 14.00-18.00 saatleri arasında Hockey, Langırt ve Dev Jenga oyunları ile Çerkezköy’deki gençler eğlenceli vakit geçirecekler.

ETKİNLİKLERİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Çerkezköy Belediyesi tarafından Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda düzenlenecek Halk Dansları Gecesine, Abur Cubur Talk Show’a, Ayak Tenisi Turnuvası ve Hockey, Langırt ve Dev Jenga oyunları ile Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Satranç Turnuvası’na tüm Çerkezköylüleri davet eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak düzenleyeceğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına tüm halkımızı davet ediyorum. Bu vesile ile tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir