09.12.2023

Yeni Tekirdağ Valisine Muhalefetten Uyarı

20, Ağustos 2023 Pazar
Bu haber kez okundu


Son yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Kilis Valiliğinden Tekirdağ’a atanan Vali Recep Soytürk, düzenlenen törenle Tekirdağ’da ki görevine başladı. Vali Soytürk’ün eşit mesafede olması yönündeki ilk uyarı ise CHP Milletvekili Nurten Yontar’dan geldi.
Tekirdağ’da 5 yıl görev yapan ve son kararname ile Trabzon’a atanan Vali Aziz Yıldırım’ın iktidar partisi mensuplarıyla görüştüğü, eşit olmadığı yönündeki görüşün hakim olması nedeniyle CHP’li Milletvekili Nurten Yontar, göreve yeni başlayan Vali Recep Soytürk’e karşılama töreninde uyarıda bulundu.

Son yayınlanan kararname ile Tekirdağ Valisi olarak atanan Vali Recep Soytürk, Tekirdağ Valiliği önünde yapılan karşılama töreni ile görevine başladı.
Karşılamaya Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Nurten Yontar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Karşılama töreni, Vali Soytürk’ün polis merasim birliğini selamlaması ile başladı. Ardından Vali Soytürk, protokol üyeleri ile tek tek selamlaşarak tanıştı.

PROTOKOL SIRASINDA ATIŞMA
AK Parti Milletvekili Mestan Özcan’ın protokol sırasında beklemeden Vali Recep Soytürk’ün makam aracına doğru yönelmesi ise tepkiyle karşılanarak, CHP’li Yontar tarafından eleştirildi.
Yontar, Özcan’ı “Bu kadar insan sırada bekliyor. Sizde bizimle sırada bekleyebilirsiniz. Siz de gelin burada bekleyin” sözleriyle eleştirirken; Özcan, “Gerginliğe gerek yok. Burası yer değil” diye cevap verdi.
Selamlaşma sırasında Vali Soytürk’e eşit mesafe uyarısında bulunan CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, “Hoş geldiniz. İnşallah güzel çalışmaları hep beraber yapacağız. Eşit mesafeli olmanızı bekliyorum. Öncelikle onu söyleyeyim. Teşekkür ederim” sözlerini kaydetti.
TEKİRDAĞ’DAKİ EĞİTİM DEĞİNDİĞİ İLK KONU OLDU
Karşılamanın ardından basın mensuplarına konuşan Vali Soytürk’ün dikkat çektiği konu Tekirdağ’da ki eğitim oldu.
Söytürk, şunları kaydetti: “Bugün itibarıyla sanayi şehri, tarım şehri, turizm şehri Tekirdağ’da göreve başladım. Memleketim olan Sakarya’ya yakın olan bir kente Tekirdağ’da göreve başlamaktan mutluluk duyuyorum. Abimin Marmaraereğlisi ilçesinde yazlığı olmasından dolayı burasını biliyorum zaman zaman buraya gelip giderim. Buranın sanayideki rolünü, tarımdaki rolünü biliyorum. Eğitim ilgi duyduğum bir alan eğitimde eksik aksak varsa hep beraber tüm paydaşlarımızla birlikte el ele vererek eğitim ile ilgili elimizden gelen gayreti göstereceğimizden şüpheniz olmasın. Yönetim olarak ta bireysel çalışmayı sevmem, ekip çalışmasını severim. Hep beraber inşallah el birliğiyle bugüne kadar yapılmışların üzerine ne koyabiliyorsak ne mutlu bize”
Toplantı sonunda ise Vali Soytürk, Milletvekilleri, Vali Yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle de milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’ı görüşmek üzere odasına çağırdı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir