09.12.2023

Yaklaşık iki yıl önce

22, Ocak 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Yaklaşık iki yıl önce bir toplantıyla tanıtılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağından hala ses seda yok! Bir duyuma göre yaklaşık 500 dönüm üzerinde kurulacağı ve içinde hastanesinden tutun da her tür hizmetin verileceği barınağın galiba yeri değişiyor. İki kez yapılan hayvan hakları toplantılarında sokak hayvanları için hiç bir gelişme olmazken, sahipli hayvanlarla ilgili yasak olan ve cezai işlem gerektiren konular gündeme getirildi. Süleymanpaşa’da kimler sokak hayvanları ile ilgileniyor? İsimlerini verir misiniz diyen Tamer Dodurga, sebebini şöyle açıkladı; “O’nlar hayvanların korunması için uğraşacak”!!!
O ‘nlar zaten hayvanları koruyorlar. Yalnız doyurmakta zorlanıyorlar, tedavide zorlanıyorlar.
Büyükşehir Belediyesi mama ihalesine çıktı. İki kez iptal oldu. Şimdi yenisine çıkacak. Sordum Dodurga’ya; “Bu mamaları barınaklara mı vereceksiniz?” diye Hayır sokak hayvanlarına dedi.
Bir kez daha hatırlatayım, burada hiç bir konfederasyona üye olmayan, dolayısıyla banka hesabına gelen her bağışı, gönderilen her mamayı Süleymanpaşa’daki canlar için kullanan bir dernek var. Derneğimiz hiç bir zaman mama yardımı yapın ACİLL! gibi sosyal medyada çağrı yapmaz. Veya klinik desteği gibi çağrıya da çıkmaz. Tedavi olacak bir can varsa herkes elini cebine atar. Ve herkes elini cebine sokup hem mama alır dağıtır ve hem de tedavi masraflarını karşılar. Bizim derneğimiz sokaktaki canları tel örgülerin içine sıkıştırıp, insanlara vicdan yapmaz. Gerçek gönüllülerle doludur. Ve ihalesi yapılan mamaların hapishanelere değil, gerçek gönüllülere verilmesi gerekmektedir. Hapishanelere çokkkk mama desteği geliyor. Ama nereye gidiyor acaba? Ayağınızı denk alın beyler, sabır sabır nereye kadar????

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
sanalbasin.com üyesidir