02.10.2023

TİYATRO GÜNLERİ İLE MALKARALILAR TİYATRO KEYFİNİ YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR

16, Mart 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Leyla'nın Evi isimli tiyatro oyunu 27 Mart 2016 Pazar akşamı saat 20.00'de Kültür Sarayında Tiyatrokare oyuncuları tarafından ücretsiz olarak Malkaralılar için sahnelenecek.

Zülfü Livaneli'nin eseri olan Zeynep Avcı'nın tiyatroya uyarladığı, Nedim Saban'ın yönetmenliğini yaptığı, deneyimli tiyatro oyuncuları Celile Toyon, Ayça Varlıer, Ahmet Uz, Halim Ercan, Ömer Akgüllü, Dicle Alkan, Meral Asiltürk, Ethel Mulinas, Serdar Aydın ve İsmail Karaer'in oyuncu kadrosunda yer aldığı Leyla'nın Evi isimli tiyatro oyununda çeşitli hilelerle evi elinden alınan bir İstanbul hanımefendisinin Boğaziçi'ndeki yalısını terk ederek, Beyoğlu'nun arka sokaklarında yaşamak zorunda kalmasını anlatıyor.

Leyla'nın Evi isimli tiyatro oyununun dekoru eleştirmenlerce son yıllarda özel bir tiyatro tarafından gerçekleştirilen en iddialı prodüksiyon olarak gösteriliyor ve oyun barkovizyon görüntüleri ile destekleniyor.

Leyla rolünü canlandıran duayen sanatçı Celile Toyon Leyla'nın Evi oyununun ardından Tiyatro Vasıf Öngören Onur Ödülünü, Küçükçekmece Belediyesi Onur Ödülünü, Küçükçekmece Belediyesi 2011 yılı Yılın Sanatçı Annesi Ödülünü ve Kartal Belediyesi 2014 yılı Onur Ödülünü aldı.

Roxy rolüyle Leyla'nın Evi'nde oynayan Ayça Varlıer de Leyla'nın Evi tiyatro oyunu ile birlikte Afife Jale Tiyatro Ödüllerinde 2011 yılı Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu Ödülünü, Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinde 2011 yılı En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülünü, Yeküv Vasfı Rıza Zobu Tiyatro Ödüllerinde 2011 yılı En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü, Eskişehir 11. Direklerarası Seyirci Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü ve Üniversiteli Kadınlar Derneği Önder Kadınlar Ödüllerinde 2012 yılı Sanat Dalında Önder Kadın Ödülünü elde etti.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir