03.12.2023

TESKİ ÇARŞIDA “SU FATURASI” ÖDEME YERİ GÖSTERMELİ

3, Mayıs 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) Süleymanpaşa da çarşı da su faturası ödeme noktası oluşturmalıdır. Son günlerde çok sayıda vatandaşın dile getirdiği konuya TESKİ de duyarsız kalmayarak bir çözüm üretmelidir.
Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde çarşıda perşembe günleri semt pazarı girişine mobil araç getiren TESKİ burada tahsilat yapmakta. Ancak bu sistem yararlı olsa da yetersiz olduğu çok açık. Çünkü herkesin perşembe günü ödeme yapması gibi bir durum söz konusu değil. O sebeple haftanın her günü ödeme yapılabilecek bir ödeme noktası kesin bir ihtiyaçtır.
Eğer TESKİ çarşıya ödeme noktası kurmak yerine bu şekilde devam ederse akıllarda soru işaretleri oluşur. Çünkü bazı kişiler bu durumu kendi lehine çevirerek kullanabilirler. Örneğin; “Çarşıda bir çok özel ödeme noktası var. Bu ödeme noktaları kendileri aracılığıyla yapılan ödemeler üzerinden 1.25 TL ile 2 TL arası fark alıyorlar.  Çarşıda TESKİ ye ait ödeme noktası olmayınca haliyle çoğu kişi bu noktalara yöneliyor. Bu da akıllarda soru işareti bırakabilir. Bu bakımdan TESKİ  biran önce çarşıya ödeme noktası kurarak vatandaşı bu sıkıntılı durumdan kurtarmalıdır. Saygılar.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
sanalbasin.com üyesidir