03.12.2023

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde Tarım ve Fırsat Eşitliği komisyonları kuruldu

11, Nisan 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Meclisi 2016 yılı Nisan ayı meclis toplantında İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonu ile Kültür Komisyonu seçimleri yapılırken Süleymanpaşa Belediye Meclisi üyelerinin oy birliği ile Tarım ve Fırsat Eşitliği komisyonlarının kurulmasına karar verildi.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi İhtisas Komisyonları’nın bir yıllık görev süresinin dolması üzerine yeniden seçimler yapılırken yeni komisyonlar şu şekilde oluştu:

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

İlhan İmrak – Mustafa Özdemir – Ergün Güleryüz – Nevzat Bahar – Berk Öge

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON

Deniz Taner – Filiz Çelik – Gönül Dinçer – Abdülrahim Kar – Ali Darıcı

ÇEVRE SAĞLIK VE DİĞER İŞLER KOMİSYON

Alpay Kutal – Ali Tunç Saygun – Veysel Kaplan – Şükriye Gündüzler – İrfan Demir

KÜLTÜR KOMİSYONU

Edibe Akçakaya – Deniz Taner – Hülya Karaağaç – Nurettin Değirmenci – Sabri Çınar

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında görev süresi dolan ihtisas komisyonlarının seçimlerinin yanı sıra Tarım Komisyonu ve Fırsat Eşitliği Komisyonunun kurulması konusu da görüşüldü.

EŞKİNAT: “AMACIMIZ ÇİFTÇİMİZİN DAHA FAZLA YANINDA OLMAK”

Tarım Komisyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Şuanda bizim şehrimizin ekonomisini ayakta tutan tarımdır. Her ne kadar belediye ile çok alakalı olmasa da Tarımsal Destek Birimimizin yanı sıra tarımın ekonomiye katkısını arttırmak, çiftçimizin daha fazla yanında olmak, tarıma daha fazla eğilebilmek için böyle bir komisyon kurulmasını istedik.” dedi.

TARIM KOMİSYONU

Münür Karaevli – Veysel Kaplan – Filiz Çelik – Selami Altunay – Ali Rıza Eti

GÜRAL: “KADIN ÇOCUK ENGELLİ DEMEDEN HERKESE EŞİT HİZMET”

Son olarak Fırsat Eşitliği Komisyonunun kurulmasına dair görüşmeler yapılırken komisyon ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral; “Tüm vatandaşların belediye hizmetlerine eşit bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla komisyonumuzun görevi olacaktır. İhtiyaç duyulan konuları meclise taşıyacak komisyon kadın, çocuk, engelli gibi dezavantajlı tüm kesimlere belediye hizmeti ve şehir avantajlarından eşit oranda yararlanmalarını sağlamaya çalışacaktır.” diye konuştu.

FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU

Meral Özdemir – Ali Tunç Saygun – Hülya Karaağaç – Sebahattin Tiryakioğlu – Şükriye Gündüzler

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir