27.01.2023

Şehrin Her Yerinde Bayram Temizliği

7, Temmuz 2022 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi, Mübarek Kurban Bayramı öncesinde, bayram tatilinde yoğun olarak kullanılması beklenen mesire alanları, çocuk parkları ve piknik alanlarında dezenfeksiyon ve genel temizlik çalışmaları yürütüyor. Ayrıca şehir genelindeki 6 binden fazla çöp konteyneri, düzenli aralıklarla dezenfekte ediliyor.

ÇOCUK PARKLARI VE PİKNİK ALANLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, mesire ve piknik alanları ile çocuk parkları, son günlerde artış eğilimi gösteren Korona virüs salgınına karşı dezenfeksiyon işleminden geçiriliyor, genel temizlik hizmeti veriliyor ve vatandaşlar ile çocukların bayram tatillerinde güvenle ve sağlıklı bir şekilde eğlenmeleri için tüm imkânlar seferber ediliyor.

ÇÖP KONTEYNERLERİ İLAÇLANIYOR

Ayrıca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hizmetleri Birimi tarafından, Süleymanpaşa sınırları içinde bulunan ve tamamı elektronik ortamda takip edilebilen 6 binden fazla yer altı ve yer üstü çöp konteyneri ile geri dönüşüm kumbaraları belirli periyotlarda ilaçlanarak hem bakteri ve virüs üremesi ile sivrisinek yuvalanmalarının önüne geçiliyor hem de pis koku oluşumuna engel olunuyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, anılan çalışmaların hâlihazırda rutin olarak yürütüldüğünü, Kurban Bayramı öncesi tüm çalışmaların yoğunlaştırıldığı ifade edildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir