22.09.2023

ÖZCAN, DEVAM EDİYOR!

8, Ocak 2020 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mestan Özcan, gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulundu. Önümüzdeki günlerde yapılacak ilçe kongreleri öncesi delege seçimlerini yaptıklarını belirten Özcan; “Biz şu anda bir ilki gerçekleştiriyoruz. Her ilçemizde delege seçimlerini önceden olduğu gibi küçük kapalı odalarda değil, bir kongre havasında büyük salonlarda ve tüm üyelerimizin katılımı ile gerçekleştiriyoruz. Her ilçemizde 400’er delege seçiliyor. Yine tüm İl’de 600 İl delegesi belirlenecek. 22 Şubat’tan sonra İlçe kongrelerimizi yapacağız. Mart, Nisan, Mayıs aylarında İlçe kongrelerimize gideceğiz. Nisan’dan sonra tüm ilçelerde kadın ve gençlik kolları için kongreler yapılacak ve bitecek. 26 Temmuz’a kadar tamamlanacak” dedi.

ÖZCAN, YENİDEN İL BAŞKANI

Tüm İllerde yapılacak, İl kongrelerinin ise Ağustos ayından başlayarak, Kasım sonuna kadar tamamlanacağını belirten Özcan; “Önceden delegeler yapılıyordu. sonra İl Başkanı belirleniyordu. Delegeler bir önceki İl Başkanına göre yapılıyor, kongrede İl Başkanı değişince, yönetim başka, İl Başkanı başka olunca çalışmalar sekteye uğrayabiliyordu. Şimdi yine bir ilki gerçekleştirdik. Tüm İl Başkanları, İlçe kongreleri başlamadan, Genel Merkezimize davet edildi, gerekli çalışmalar yapıldı ve iş baştan halledildi. Ben İl Başkanlığına devam ediyorum” dedi.

İL YÖNETİMİNDE DEĞİŞİKLİK GEREKLİYDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Yönetiminde kısa bir süre önce yapılan değişiklik hakkında farklı yorumlar getirildiğini, sebebinin ne olduğunu sorduğumuz Özcan; “İl Yönetiminin, Yürütme kurulunda bulunan tüm arkadaşlarımla bugüne kadar uyumlu bir çalışma sergiledik. Ama geldiğimiz günde İl Kongresine kadar geçecek 7 aylık sürede, yürütmenin dışında bulunan başka arkadaşlara yöneldim. Bu bir nevi performans ölçümü olacak. Değişen arkadaşlarımla sorun yok. Örneğin; Beste Emre Güngör, şu anda Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı. Bütün gücüyle, Kent Konseyini çalışır hale getirmeye ve dolayısıyla Süleymanpaşa Belediyesinin elini rahatlatmaya uğraşıyor. Süleymanpaşa Belediyesi bizim. Öyleyse Güngör’ün çalışmalarını daha rahat yapması ve yürütmede harcayacağı zamanı, Kent Konseyine aktarması gerekiyor. Keza, Hasan Alp. Arkadaşımız Mutlu Kent için tam zamanlı çalışmak zorunda.. vb. Süleymanpaşa Belediyesi için var gücümüzle çalışacağız. Önümüzdeki 7 ay ciddi bir performans izleme zamanı. Arkadaşlarımın performanslarına bakacağım, yeni kongremizden sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı olarak yeni bir yönetimle işlere daha sıkı sarılacağız. Ve inanın biz ilkleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir