25.05.2024

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU!

18, Ocak 2022 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından Gazeteci Şerif Baysalan adına düzenlenen yarışmada ödüller sahiplerini buldu.

Tekirdağ’da Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından  Gazeteci Şerif Baysalan adına 3 kategoride düzenlenen basın ödülleri yarışması sonuçlandı. Haber fotoğrafı, Süleymanpaşa’da yaşam ve özel haber kategorilerinde düzenlenen yarışmaya Tekirdağ il genelinde çok sayıda gazeteci katıldı.

Yarışmanın sonuçlanmasının ardından Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gazetecilere yönelik ödül töreni düzenlendi.

Özel Haber Kategorisinde yarışmanın birincisi Anka Haber Ajansı Muhabiri Ferhat Akgün, ikinci Demirören Haber Ajansı Mehmet Yirun, ve üçüncülük elde eden Anadolu Ajansı Muhabiri Uğur Arslan’a ödüllerini törenine CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun takdim etti. Haber fotoğrafı kategorisinde yarışmanın birincisi İhlas Haber Ajansı Muhabiri Halil Dağ’a birincilik ödülü, Avrupa Yakası Gazetesi Muhabiri İmdat Şahin’e ikincilik ödülü ve Gazete Arşiv Muhabiri İlkem Baydarlı’ya üçüncülük ödülünü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak takdim etti. Süleymanpaşa’da yaşam kategorisinde ise Mehmet Emre Bingül’e birincilik ödülü, Ertan Dinç’e ikincilik ve Veysel Topçu’ya ise üçüncülük ödülünü Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel takdim etti.

Yarışmaya destek veren sponsorlar ve jüri üyelerine de plaket takdim edilirken, gecede Gazeteci Şerif Baysalan’ın hayatının ele alındığı video gösterimi izlendi.

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın, “Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Gecemize Hoş Geldiniz sefa getirdiniz. Bizler meslektaşlarımızın haklarını savunmak, yaşadığımız şehre değer katmak, gazeteci meslektaşlarımızı en iyi şekilde temsil etmek ve ahde vefa örneği sergileyerek büyüklerimizin  isimlerini yaşatabilmek adına Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneğini kurduk. 2020 yılında ilk temellerini attığımız derneğimizin pandemi nedeniyle 2021 yılında kongresini gerçekleştirmek mecburiyetinde kaldık. İlk kongremiz sonrasında direk üyelerimiz ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla sıkı bir şekilde çalışarak bu gece ki  ilk etkinliğimizi gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu gece yarışmamıza ismini veren, hayatı boyunca araştırmaları, kitapları ve yaptığı haberler ile Tekirdağ’a hizmet  etmiş, hemen hemen her meslektaşımızın hayatına dokunmuş olan duayen gazeteci Şerif Baysalan ağabeyimizi anmak ve unutturmamak için düzenlemiş bulunuyoruz. 3 Kategoride düzenlediğimiz yarışmamıza 11 ilçeden gazeteci meslektaşlarımızın yanı sıra  Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın ilgisi de oldukça fazlaydı. Bu noktada bu etkinliğin düzenlenmesinde bizlere güç veren üyelerimize ve yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Lafı çok fazla uzatmadan, bu etkinliğimizin gerçekleşmesinde bizlere destek olan  tüm destekçilerimize de teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

KÖPRÜ HALA ÇIKARILMAYI BEKLİYOR

Gazeteci Şerif Baysalan’ın kızı Zeyno Hatipoğlu, bu geceyi babası adına düzenleyen Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneğine teşekkür ederek, “İnanın şuan konuşmak çok zor. Babam, tarih kültür, sanat ve tarihe olan duyarlılığı ile yayınladığı makale ve gazete kitaplarında kent kültürüne önem vermiş. Yaşadığı şehrin kültürel mirasının izlerini sürmüştür. Farklılık gözetmeksizin, toplumun ve bireyin yararına olan konuları bir bütün olarak objektif bakış açısı ile ele almıştır. Çevre sorunlarını sürekli gündemde tutarak, çevre ile ilgili projeler geliştirilmesinde katkıda bulunmuştur. Hayrabolu’nun gömülü köprüsü onun ısrarcı haber anlayışının simgesi haline gelmiştir. 500 yıllık tarihi Osmanlı köprüsünün gün yüzüne çıkartılması için 40 yıla aşkın süre boyunca mücadelesini sürdürmüş. Bugün Hayrabolu Köprüsü halen çıkarılmayı bekliyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal ise yaptığı açıklamada, “Şerif Baysalan’ı anma gecesinde benim adıma konuşmak gerçekten çok heyecan verici. Genç kardeşlerimiz güzel bir geceyi tertip etmiş. Şerif Baysalan’ı anlatmak zor. Gerçekten bunca gazeteci içerisinde hepimizden çok farklıydı. Hepimiz bir hayat mücadelesi içerisindeydik. Ama o sadece memleket sevdalısıydı” diye konuştu.

GÜZEL İŞLERDEN BİRİ YAPILDI

Gazetecileri tebrik eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise, “Abdullah bana ilk geldiğinde çok mutlu olmuştum. Özellikle genç kardeşlerimizin bazı şeyleri farklı bir şekilde değerlendirebileceği, farklı bir misyon üstlenebileceği konusuna da inandırdı beni gerçekten. Bu akşam bence en güzel işlerinden birini yaptılar” şeklinde konuştu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da, tüm gazetecileri tebrik ederek, bundan sonra yapacağı etkinliklerde gazetecilerin yanında olacağının sözünü verdi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da yaptığı konuşmada, “Allah rahmet eylesin Şerif abiyi rahmetle anıyorum. Sevgili kardeşim Abdullah Yalçın’a ayrıca Teşekkür ediyorum. Süleymanpaşa’da güzel bir yapı oluşturdular” şeklinde açıklamada bulundu.

Ödül törenine;CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, NKÜ Rektörü Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal, Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın’ın yanı sıra, siyasi parti il başkanları ile ilçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir