09.12.2023

Memiş; “Bir şehri güzelleştirmek bizim işimiz”

23, Kasım 2018 Cuma
Bu haber kez okundu


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından Engin Memiş, “bir şehri güzelleştirmek bizim işimiz” dedi.
Üreten belediyecilik diyerek yola çıktıklarını kaydeden Memiş;  “Tekirdağ’a tesisler kurarak zirveye çıkartmak için göreve talip olduk. Göreve geldiğimiz takdirde her ilçeye birer üretim tesisi kuracağız. Kısacası her şeyin başında üretmek vardır. Üretmeden hazır bütçe ile bir yere kadar gidebilirsiniz. Ürettiğiniz zaman çok büyük projelere de imza atma şansımız da olacaktır” dedi.
Tekirdağ’a dört yaşında geldiğini ve aslen Bayburt’lu olduğunu kaydeden CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Engin Memiş “2004 yıllında CHP’ye üye oldum. 2005-2007 yılları arasında Merkez İlçe Teşkilatında yer aldım. Evliyim ve iki oğlum var. Belediye Başkanlarının yaptığı işlerin hemen tamamı benim mesleğim ile alakalıdır. Aday olma sebebim de budur. Alt yapıya, üst yapıya bakıldığı zaman bu işlerin çoğu müteahhitlik ile alakalıdır. Hal bu olunca da bizim işimiz diyerek sahaya indik. Tekirdağ’ın her ilçesinde göz alıcı projelere imza attık. Değirmenaltı Caddesi Projesi benim. Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi, 13 Kasım Spor Tesisi benim yaptığım projeler. Bu projeler arasında ödül alanlar da var. Tekirdağ’ı bir numara yapmak için ve diğer illerin Tekirdağ’ı örnek alması için çalışacağız. İmarı rahtlatmak lazım. Üreten belediyecilik diyerek yola çıktık” dedi.
1976 yılında Bayburt’ta doığan Engin Memiş, 1980 yılında Tekirdağ’a yerleşip ilk ve orta öğrenimini Tekirdağ’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 2007 yılında kurmuş olduğu bir Proje San.Tic.Ltd.Şti firmasının hem kurucusu hem de şirket yetkilisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ihalelere katılmaya başladı. Hala bu sektörde devam etmektedir. Yaptığı işlerden bazıları Süleymanpaşa’da Değirmenaltı Mahallesi Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen Caddesi düzenleme projesi, Ergene İlçesi Velimeşe Mahallesi 100 öğrenci kapasiteli anaokulu yapım işi, Çorlu ilçesi 32 derslikli İ.Ö.Okulu yapım işi, Malkara İlçesi Fevzi Çakmak İlköğretim okulu yapım işi, Çerkezköy ilçesi 29 Ekim Spor Kampleksi yapım işi, Hayrabolu İlçesi Otogar Binası yenileme yapım işi, Şarköy ilçesi Tarihi Gaziköy Muhtarlık binasının restorasyonu işi, Muratlı ilçesinde hala devam eden kapalı yüzme havuzu yapım işi ve Kapaklı ilçesinde devam eden Kapaklı Pazar yeri yapım işi gibi Tekirdağ’ın hemen hemen her ilçesinde sosyal, tarihi, kültürel, eğitim ve sportif alanlarındaki projeleri gerçekleştirdi.
facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir