02.12.2023

Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı Açılışı Gerçekleştirildi

1, Eylül 2022 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa ilçesi Karaevli Mahallesi’nde 122 bin metrekare alanda açılan fuara 100 firma katıldı.

Fuarda tarım aletleri, zirai ilaç, tohum ve gübrenin yanı sıra deneme alanlarına ekilmiş ayçiçeği, mısır ve sorgun gibi ürünler de tanıtılıyor. Gerçekleştirilen Fuar açılışına, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligder, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve çok sayıda çiftçi katıldı.

BU TOPRAKLAR HEPİMİZİN

Törende konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, ‘’Dün 30 Ağustos’tu. Zaferin 100. yılı. Emperyalizme karşı ve tüm dünyaya karşı bu toprağın sadece geçtiğimiz bin yıl değil, bundan sonraki binlerce yıl boyunca da Türk’ün toprağı olacağının tüm dünyaya haykırılmasıydı. Şimdi bu 100 yılda biz ne yaptık ve inşallah cumhuriyetin 100. yılında ne yapmak istiyoruz? Bu topraklar bizim. Farklı fikirlerde olabiliriz, farklı geçmişlerden geliyor olabiliriz, farklı siyasi amaçlarımız da olabilir. 100 yıl önce düşman sınıra dayandığında hiçbirimizin ne menşeini, ne milliyetini, ne düşüncesini ben hatta ne de dinini sorguladı. Bizi yok etmek üzere ve onların zihnince odur ki ta Orta Asya’ya tekrar sürmek üzere hazır bekliyorlardı.” dedi.

HEM DÜNYA BARIŞINA KATKI SUNDUK, HEM GIDA KRİZİNİ ÇÖZDÜK

Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider;  ‘’Türkiye’nin her zaman güçlü ülke olması gerektiğini dile getirerek, “Hesaplar devam eder, bazen sistem değişir, bazen bu savaşların adı vekalet savaşı olur ama. gücünüz varsa dimdik durursunuz. Bu gücün olması için tarım ve ormancılık ve içine katabileceğiniz onlarca bereket onlarca hizmet bunun içindedir. Dimdik. Gücünüz yoksa birilerine muhtaçsanız elden gelen öğün olmaz. O da vaktinde bulunmaz. Tam da bu süreçte dev bir ülkenin ve bu coğrafyanın yakın tarihe kadar amir. Ülkesinin vatandaşı olmanın gururunu paylaşmak istiyorum. Birazdan vereceğim verilerle. Efendim yaklaşık iki hafta önce Türkiye dünyanın çözemediği bir düğümü çözdü. Tahıl koridoru düğümünü çözdü.Hem dünya barışına büyük katkı sunarken, öbür taraftanda gıda krizi noktasında bir yandan artan fiyatlar bir yandan başka sıkıntıları çözdü. Türkiye çok büyük bir ülke.’’ İfadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı açılışı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligder’inde katılımı ile açıldı. Kurdela kesiminin ardından, Bakan yardımcısı Gizligider, Tarım ve Teknoloji Fuarında kurulan stantları gezdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir