09.12.2023

İyi Partili Kadınlardan “Sürtük” Sözüne Suç Duyurusu

3, Haziran 2022 Cuma
Bu haber kez okundu


İYİ Parti Tekirdağ Kadın Politikaları Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sürtük” sözü ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan İYİ Parti Tekirdağ Kadın Politikaları Başkanı Gökçe Gülçiçekli, başlattıkları hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını kaydetti.

Gülçiçekli, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Genel Başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 01.06.2022 tarihli grup toplantısında, kendilerinin tekraren ifade etmekten ar edeceği bir ifade ile Türk Kadınına alenen hakaret ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanının tüm televizyonlarda canlı yayında alenen kullandığı ifadenin açıkça “hakaret” suçunu teşkil ettiği Yargıtay’ın Yerleşik İçtihatlarında sabit olduğunu dile getiren Gülçiçekli, şunları kaydetti: “ Nitekim Sayın Cumhurbaşkanı bu eylemi ile Anayasamızın 103.maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanı yemini de ihlal etmiştir. Bizler; Türk kadınları adına, tüm kadınlar adına toplumsal ve siyasi vazifemiz gereği Sayın Cumhurbaşkanı’nın suç teşkil eder eylemine istinaden Ankara Cumhuriyet Savcılığı nezdinde şikâyette bulunduk. Sayın Cumhurbaşkanı’nın “hakaret” suçunu alenen, tüm televizyonlar önünde canlı yayında ve en önemlisi Gazi TBMM çatısı altında işlemiş olmasının ağırlaştırıcı neden olarak değerlendirilmesi, mübrez eylem ile hukuki dayanağını T.C. Anayasasından alan “Cumhurbaşkanı yemininin ihlal edilmiş olmasının” da soruşturulması talepli olarak şikâyet dilekçemizi Sayın Cumhuriyet Savcılığımıza arz ettik. Bağımsız Türk Yargısı’nın, şikâyetimize istinaden hukukun gereklerini eksiksiz ve adil bir şekilde yapacağına, failin siyasi kimliğinden etkilenmeksizin başta Anayasamız olmak üzere kanunlarımızın emirlerini yerine getireceğine olan inancımız tamdır. İYİ PARTİ Kadın Politikaları Başkanlığı olarak bizler de başlattığımız hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız.Kamuoyuna saygı ile arz ederim”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir