03.12.2023

Eşkinat Tekirdağ Yetiştirme Yurdu Pilav Gününe katıldı

4, Ekim 2017 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Erkek Yetiştirme Yurdu’nda yetişen ve hayata atılan kişilerin bir araya gelerek düzenlediği ve bu yıl altıncısı yapılan Geleneksel Pilav Günü’ne katıldı.

MİKADER’İN PROJESİ İNCELENDİ

Eşkinat, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen 6. Geleneksel Tekirdağ Yetiştirme Yurdu Pilav Günü’ne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt ve Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz ile birlikte katılırken, ayrıca Tekirdağ Yetiştirme Yurdu’nda yetişen Hüseyin Gülsen önderliğindeki topluluk ile Tekirdağ’daki sevgi evlerinde ve yetiştirme yurtlarında bulunan öğrenciler de hazır bulundu.

Pilav gününde; Minik Kalpler Derneği (MİKADER) tarafından İstanbul yolu üzerinde, eski Salat Yağ Fabrikası karşısındaki alanda yapılması planlanan projenin üç boyutlu maketi de misafirler tarafından incelendi.

EŞKİNAT: “BELEDİYE OLARAK KATKI VERMEYE HAZIRIZ”

Yüzlerce öğrencinin ve gönüllünün katıldığı pilav gününde hazır bulunan Eşkinat, “Yetim, öksüz büyüyen çocuklarımızın devlet tarafından sahiplenilmesi bir sosyal gerekliliktir. Burada yetişip iyi eğitim alarak hayata atılanların geldikleri yeri unutmamaları çok güzel. Burada yetişen çocuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanması yönünde belediye olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız. Hüseyin Bey’in şahsında altı yıldır bu etkinliği düzenleyerek birlik ve beraberliğe katkı yapan gönüllülerimizi tebrik ediyorum,” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir