08.12.2022

ERGENE 19 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLAYACAK

11, Mayıs 2022 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Ergene Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin kutlamalara hazırlanıyor. Ergenelilere unutulmaz bir bayram coşkusu yaşatmayı planlayan Ergene Belediyesi,  kutlamalar kapsamında çeşitli gösteri ve etkinliklerle birlikte,  Ferhat Göçer’in sahne alacağı konser düzenleyecek.

19 Mayıs 2022 Perşembe günü ilk olarak Marmaracık Düğün Salonu’nda günün anısına satranç turnuvası düzenleyecek olan Ergene Belediyesi, Vakıflar Mahallesi’ne kazandırılan ve 19 Mayıs Gençlik Stadı adı verilen spor tesisinin açılışını da yapacak.

Ergene Belediyesi’nin her alanda olduğu gibi spor alanında da tartışmasız öncü belediye olduğunu kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Herkesin bildiği üzere Tekirdağ’ı profesyonel liglerde temsil eden tek takım ilçemizin takımı Ergene Velimeşespor’dur. Ergene Velimeşespor Tekirdağ temsilcisi olarak ilçemizi ve ilimizi Türkiye’nin her yerinde başarıyla temsil ediyor. Biz de gençlerimize yeni spor alanları kazandırmak için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” dedi.

Ergene halkına verdikleri sözleri bir bir yerine getireceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Hangi mahallemiz için hangi projenin sözünü verdiysek görev süremiz içerisinde yerine getireceğiz. Vakıflar Mahallemize de yeni bir futbol sahası kazandıracağımızı müjdelemiştik şimdi o sözümüzü yerine getirmenin verdiği gururu, onuru hep birlikte yaşıyoruz. Ne mutlu bize ki Ergene halkına verdiğimiz tüm sözler gibi bu sözümüzü de yerine getiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Veteranlar Futbol Maçı Yapacak

Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadı’nın açılışı kapsamında günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından 2014 Ergene Gençlik Spor Kulübü Derneği Halk Dansları ekibi gösterilerini sunacak. Ergene Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin kortej yürüyüşü gerçekleştireceği açılış programında Ergene’deki spor kulüplerinin kupa ve madalya töreni de yapılacak. Açılışta eski futbolculardan oluşan veteran futbol takımları gösteri maçı yapacak.

Ünlü Sanatçı Ferhat Göçer Konser Verecek

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın dopdolu bir programla kutlayacak olan Ergene Belediyesi gecenin finalini ise çifte konserle yapacak. Sağlık Mahallesi Pazar yerinde düzenlenecek olan 19 Mayıs Gençlik Konserinde önce saat 20.00’de Gülşah Hanende ile Özgür Özgenlik ikilisi sahne alacak saat 21.00’de ise ünlü sanatçı Ferhat Göçer sahne alarak Ergenelilerle buluşacak.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir