Emekçi Kadınlar Günü Karacakılavuz Mahallesi’nde kutlandı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu etkinleri çerçevesinde Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Karacakılavuz Mahallesi’nde Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi.

75.Yıl Karacakılavuz Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlarken açılış konuşmasını Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hilal Kızılözen gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse, Süleymanpaşa Kent konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz ve Karacakılavuz Mahallesi kadınlarının katıldığı etkinlikte salon tıklım tıklım dolarken açılış konuşmasının ardından; Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Hülya Becerir kadınlara yönelik hastalıklar ile ilgili bilgilendirmeler yapıp Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün her zaman kadınların yanında olduğu vurgusunu yaptı.

Son olarak; Avukat Gülşen Tufan’ın kadın hakları konulu sunumunun gerçekleştiği etkinlikte Tufan, kadınların güçlü olması gerektiğini, hukukun kadınların yanında olduğunu ve bu gücün artması için çalıştıklarını ifade ederek sözlerini noktaladı.

Konferansın ardından okul bahçesinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat’ın da dahil olduğu, Sertan Acat’ın çalıştırdığı Süleymanpaşa Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi.

Büyük ilgi toplayan gösterinin ardından kadınların coşkusu, davul zurnanın sesiyle daha da artarken tüm katılımcılar oyun havası eşliğinde oynayarak kadınlar gününü kutladı.