08.12.2022

Egzos Kokusu Yerine, Parfüm Kokusu

20, Eylül 2022 Salı
Bu haber kez okundu


‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne dikkat çekmek amacıyla 2013 yılından beri her Eylül ayının üçüncü pazar günü gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu,32 ülkede eş zamanlı olarak yaklaşık 200 il ve ilçede düzenlendi.
Tekirdağ’da ise Süleymanpaşa ilçesi sahilinde düzenlenen etkinlikte, kadınlar, egzoz kokusuna karşı, parfüm kokusu sloganıyla pedal çevirdi.
Tekirdağ’da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nu gönüllü olarak organize eden Canan Akarca Kuzu, turun amacının daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek ve bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmek için bir fırsat olduğuna söyledi.
Kadının görünürlüğü, kamusal alanda hakkını talep edebilmesinin anahtarı olduğunu aktaran Kuzu, Bisiklete binmek, kadınların toplumda görünür hale gelmesinin yollarından bir tanesidir. Gerçekleştirilen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’, şehirlerde daha fazla kadının bisikletli ulaşıma özendirmek için kadınlar tarafından düzenlenen bir etkinliktir.Biz renklerin peşindeyiz sen yoksan bir renk eksiğiz diyoruz.Kadınlar yollara çıkınca yollar çiçek açar, egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir