25.05.2024

DİKTAŞ; “BİR OLACAĞIZ, BERABER OLACAĞIZ

21, Aralık 2022 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Çorlu’nun genç işinsanlarından Gökhan Diktaş’ın ticaretteki başarısı ‘dededen toruna’ şeklinde ilerliyor
Aristokrat ve sanayici bir ailenin evladı olan Diktaş’ın adı son günlerde Akparti’nin milletvekili adayı olarak öne çıkıyor
Genç, dinamik, eğitimli bir iş insanı olan Diktaş’ın genel seçimlerde Çorlu’dan aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor
Genel seçim havasına giren ülkemizde siyaset kazanı kaynamaya başlamışken Tekirdağ’da da bazı isimler öne çıkmaya başladı
Gökhan Diktaş çalışmaları ve hedefleri hakkında konuştu.
“Çok uzun yıllardır sanayicilik yapan bir ailenin 3. Kuşak iş insanı olarak bu vatana hizmet etmenin istihdam yaratmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktan geçtiğini biliyor ve bu doğrultuda ticari hayatımızı şekillendiriyoruz”
Çorlu ve Bulgaristan’da ki bitkisel yağ, plastik geri dönüşüm, ahşap palet üretim tesislerinin yanı sıra teknoloji ve yazılım şirketlerine melek yatırımcılık gibi farklı alanlarda faaliyetlerine devam eden Diktaş Grup’un bünyesinde 2010 yılından beri İstanbul’da birçok lüks konut projesinde imzası bulunan inşaat şirketi bulunuyor.
Bünyesinde ki inşaat şirketiyle yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Diktaş Grup İstanbul’dan sonra bu kez Çorlu’da lüks konut projesini hayata geçirdi.
Diktaş Ailesinin 3. Kuşak temsilcisi Diktaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Diktaş projeye ilişkin yaptığı açıklamada; “Çorlu`nun önemli çekim merkezlerinden biri olan Önerler Mahallesinde temelini attığımız Göl Mahall ve Kent Mahall projelerini Çorlu`ya yakışır mimari ve kalitede tasarladık.
Toplamda 7 blok 42 konuttan oluşan projemizde sosyal donatı alanları, her daireye 2 araçlık otopark, panjurlu sistem açılıp kapanabilen havuz, elektrikli araçlar için şarj ünitesi ve spor alanları bulunuyor.
Dairelerimizde kaliteden ödün vermeden mutlu bir yaşamın kapılarını açıyoruz” dedi.
Gökhan Diktaş açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi. Göl Mahall ve Kent Mahall projelerimizde kaliteli yaşam alanı inşa etmek ana prensibimiz olsa da bu yaşam alanında tüm site sakinlerimizin huzurlu ve mutlu zaman geçirecekleri, komşuluk bağlarını doyasıya yaşayacakları bir aile ortamı kurmak en önemli odak noktamız olacak.
Gökhan Diktaş; “Diktaş Grup olarak Çorlu`da, İstanbul`da ve yurtdışında çeşitli sektörlerde yatırımlarımız bulunuyor.
Teknoloji ve yazılım şirketlerine melek yatırımcılık yapıyoruz.
Ülkemizin geleceği için eğitimin çok önemli bir yeri olduğu inancındayım.
Bugün kendi otomobilini imal eden bir Türkiye`yiz, Kendi tankını, silahını, insansız hava aracını, gemisini imal ve ihraç eden bir Türkiye`yiz. Geleceğe yapılan en büyük yatırımın gençlere, akla, bilime yapılan yatırım olduğu inancındayım.
Çok uzun yıllardır sanayicilik yapan bir ailenin temsilcisi olarak bu vatana hizmet etmenin istihdam yaratmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktan geçtiğini biliyor ve bu doğrultuda ticari hayatımızı şekillendiriyoruz. dedi.
Diktaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Diktaş; “Çorlu`da dünyaya geldim. Çorlu`muzun en eski okullarından biri olan Ali Paşa İlkokulunda eğitim hayatına başladıktan sonra İstanbul Tercüman Kolejinde ilk, orta ve lise öğrenimimi bitirdim.
Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden Yüksek Lisansımı tamamladım.
Evli ve 2 çocuk babasıyım.
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının kurucularından olan Hasan Diktaş`ın torunu, siyasi kimliğinin yanı sıra Çorlu Belediye Meclis
üyeliği, Çorluspor Kulübü Başkanlığı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü divan kurul üyeliği yapmış olan rahmetli Adnan Diktaş`ın oğluyum.
Bugün aile büyüklerimizden aldığım ilke doğrultusunda Çorlu’muza, bölgemize hizmet etmeye, kazandığımızı bu güzel şehre vermeye devam etmenin mutluluğunu yaşıyorum.
Türkiye`nin yükselen değeri Çorlu`muz için bir olacağız, beraber olacağız” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir