09.12.2023

CHP’nin Yeni İl Başkanı Taşmerdivenli Oldu

2, Ekim 2023 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı 38. Olağan İl Kongresi gerçekleşti. Tek liste girilen seçimde Şenol Özgür Taşmerdivenli il başkanı seçildi. Yoğun katılımın olduğu kongrede, Çorlu eski Belediye Başkanı Ünal Baysan büyükşehir belediye başkan aday adayı olacağına ilişkin sürpriz açıklamada bulundu.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’daki bir düğün salonunda düzenlenen kongrede CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Nurten Yontar, Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Parti Meclisi Üyesi ve geçmiş dönem Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak CHP’li ilçe belediye başkanları, partililer, diğer siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kongre, İstiklal Marşı’nın okunması ve Saygı duruşunda bulunulması ile başladı. Divan başkanlığını CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar’ın yaptığı kongrede, faaliyet raporu ve bütçenin okunmasının ardından konuşmalar gerçekleşti.

İl başkanı göreviyle son kez konuma gerçekleştiren Volkan Nallar, görev süresince ekip olarak en iyi şekilde çalıştıklarını belirtti. Partinin kapısına kim geldiyse hiçbir zaman geri çevirmediklerini söyleyen Nallar, dedi.

Şenol Özgür Taşmerdivenli’ye ilçe başkanlarına ve partiye gönül verenlere sahip çıkılması çağrısında bulunan Nallar, ifadelerini kullandı.

SEÇİM KAYBEDİLMESİNE NEDEN OLAN PARTİ İÇİ MUHALEFETE İZİN VERMEYECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı seçilen Şenol Özgür Taşmerdivenli ise sözlerine Volkan Nallar ve ekibine teşekkür ederek başladı.
Cumhuriyet Halk Partisi için öncelikli hedefin yerel seçimler olduğunu belirten Taşmerdivenli, <İç kavgaları bir yana bırakıp en başarılı sonucu 11 ilçe ve büyükşehir belediye başkanlığının alınmasıdır. Bugün kongre süreçlerinde ister istemez oluşan kırgınlıkları bırakma günüdür. Başkanlığımız süresince her konuda yapıcı bir yönetim sergilemeye gayret edeceğiz. Aday adaylarımıza karşı adil olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi için çalışacak her üyemize kapılarımızı açık tutacağız. İl başkanlığımız sırasında tek bir konuya müsamaha göstermeyeceğiz, hiç kimse adaylık süreci tamamlandıktan sonra partimizin göstermiş olduğu başkan ve meclis üyesi adaylarımıza parti içinde muhalefet etmeye devam etmeyecektir. Daha önce seçim dahi kaybedilmesine sebep olan parti içi muhalefeti bir seçimi daha etkilemesine kesinlikle izin vermeyeceğiz> sözlerini kaydetti.
Tekirdağ il başkanlığının önümüzdeki dönem sloganının “Yeni yüzyılda birlikte yeniden 12-0” olacağını sözlerine ekleyen Taşmerdivenli, il kongresinin hayırlı olmasını diledi.

Kongrede konuşanlar arasında yer alan Çorlu eski Belediye Başkanı Ünal Baysan ise Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığına ilişkin açıklamasıyla şok etkisi yarattı. Baysan’ın açıklaması büyük alkış aldı.

Baysan, “Gördüm ki Tekirdağ’da insanlar hala birbirine yan gözle bakıyor. Örgütler hala birbirine acaba diyor. Gördüm ki herkes birbirine çalım atmaya çalışıyor. İşte böyle bir ortamda yıllardan beri siyasetin içerisinde olan ve yaşantısının dörtte üçünü Cumhuriyet Halk Partisi ve sol zihniyetle devam ettiren bir Ünal Baysan olarak yapılacak ilk belediye seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım.” dedi.

Kimseden icazet almayacağını söyleyen Baysan, şunları kaydetti: “Kadir başkana sonsuz saygım var. Kadir Başkan olmazsa dedim. Adayım efendim. Kimseden de icazet almayacağım.  Olursa olur, olmazsa olmaz. Olursa hep beraber yürürüz. Var mısınız?”
Konuşmaların ardından gerçekleşen seçimde il yönetimi, il disiplin kurulu ve kurultay delegeleri açıklandı.

Yeni yönetim listesi ise şu isimlerden oluştu:

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir