18.06.2024

CHP’li Taşkın: Çocuklar, Ebeveynlerinden Daha Kötü Şartlarda Yaşayacak

27, Mayıs 2021 Perşembe
Bu haber kez okundu


CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Cumhuriyet tarihi boyunca her ailede çocukların, ebeveynlerinden daha iyi şartlarda yaşadığını; günümüzde ise çocukların ebeveynlerinden daha kötü şartlarda yaşayacağı bir ülkeye doğru gidildiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın,   Tekirdağ Kent Konseyi tarafından dezavantajlı gruplara yönelik düzenlenen toplantı kapsamında Tekirdağ’a geldi.  CHP İl Başkanlığı’nı da ziyaret eden Taşkın,  parti binasında gündemi değerlendirdiği bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Yoksulluk ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Taşkın, siyasetçilerin varlık nedenin halkın sorunlarını çözmek olduğunu ve Türkiye’nin çok ciddi bir yoksulluk sorunu yaşadığını kaydetti.

Toplum Direniyor

 Yoksul mahallelerin, istihdamın içine girilemeyecek bir atıllıkta olduğunu söyleyen Taşkın,  “Yardımlarla temel ihtiyaçları gideriyoruz. Şu anda Türkiye’de yoksulların yoğun olduğu mahalleler, örneğin; Brezilya gibi suç üretmiyor.Ama çaresiz insanlar suç ekonomisine de yönelirler. Ortalıkta gezen mafya liderlerinin tabanlarının bir kısmı buralardan devşirilir. Toplum şu anda buna direniyor. Bunları dönüştürecek imkanlar elimizde var. Fakat, geç kalınırsa Türkiye şöyle bir yer olacak; zengin işe helikopterle giderken, fakir insanlar birbirine silah ve uyuşturucu ile yaklaşacak” dedi.

Siyasetçilerin görevinin, iklim krizini, kadın cinayetlerini çözmek, toplumsal cinsiyet eşitliği getirmek olduğunu ifade eden Taşkın, “Esas dertlerimiz bunlar. Televizyona bakan gençler, kendisine bağıran siyasetçiler görüyor. Türkiye yakında bu devride aşacak. Hiçbir kamu yöneticisi, kaymakam, vali, siyasi parti lideri dahil bağıramaz, kibirle  hareket edemez. Çünkü; hepimiz halkın hizmetkarlarıyız. Bizi hizmetkar kılan seçmendir. Seçmen, bizi o görevden alır başka yere götürür. Demokrasi seçimle gelinen değil, seçimle gidilendir” şeklinde konuştu.

Bunun Temel Sorumlusu Siyaset Sınıfı

Cumhuriyet tarihi boyunca dezavantajlı grup hariç; her ailede çocukların ebeveynlerinden daha iyi şartlarda yaşadığını aktaran Taşkın, “Çocuğumuzun  eğitimli veya eğitimsiz bizden daha kötü şartlarda yaşayacağı bir ülkeye doğru gidiyoruz. Bunun temel sorumlusu siyaset sınıfıdır. Siyasetin ülke gerçekleri ve toplumun gerisine düşmesinden dolayı oluyor. Yoksulluk konusunu çözemezsek bu kuşaklar yitip, gidecek”  ifadelerini kullandı.

“Kötü Çocuğa Paçayı Kaptırırsanız Canınızı Daha Da Fazla Yakar”

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarını da değerlendiren Taşkın,  “Biz bu mafya, ticaret şeytan üçgeninden ülkemizi çıkarmak zorundayız. Siyaset çatışmaların barışçıl unsurlarla çözümlendiği kutsal bir yerdir. Siyaset savaşın alternatifidir. Siyaset insanların kan dökülmesin diye keşfettiği bir mecradır. Suç örgütleri bu işin içine girdiği zaman aslında herkes bundan kaybeder. Aslına her musibet bir fırsattır. Türkiye’nin bu temizlenme ihtiyacını bu hükümet göremezse toplum bu yetkiliyi bize verecektir. Mafyanın muhalifi muaraza olmaz. Mafyanın iyisi kötüsü olmaz. Alın terine yaslanmayan her yaklaşıma mesafe koymak gerekir. Herkes bilir, çocukluğumuzda misket oynarken öğrendiğimiz bir şey var. Kötü çocuğa paçayı kaptırırsanız canınızı daha da fazla yakar. Hayat bize bunu fazlası ile öğretiyor” sözlerini kaydetti.

Basın toplantısında, İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Kadın Kolları İl  Başkanı Nurten Yontar, Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Yücel Ayaz, partililer  ve basın mensupları yer aldı.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir