09.12.2023

“Bir yataklık dünya” projesi yatalak hastalara umut oluyor

17, Mart 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi, Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği ve Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Tekirdağ Şubesi işbirliğinde yaşamını yatağa bağımlı geçiren hastalar için “Bir Yataklık Dünya” projesi hayata geçirildi.

“Süleymanpaşa’da sosyal sorumluluğu ZİRVE’de yaşıyoruz” sloganıyla yola çıkılan “Bir Yataklık Dünya” projesinde, yaşamını yatağa bağımlı geçiren hastalar için hastanelerde kullanılan hasta karyolası ve motorlu şişme yatak, yorgun bedenlere umut oluyor.

Süleymanpaşa Belediyesi’nin Evde Bakım Hizmeti ekibi tarafından hastalara ulaştırılan şişme yataklar ve motorlu hasta karyolaları bağış yoluyla edinilirken tespit edilen hastaların evlerine kadar götürülüp kuruluyor.

EŞKİNAT: “GÜZEL BİR SOSYAL ÇALIŞMA DAHA YÜRÜTTÜĞÜMÜZE İNANIYORUM”

“Bir Yataklık Dünya” projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bir Yataklık Dünya adını verdiğimiz çok severek faaliyetini sürdürdüğümüz bir çalışma başlattık. Hayatını yataklara bağımlı yaşamakta, yatağından kalmayan bireylerimiz var. Bu bireylerimize motorlu, arkası kalkabilen sistemli yataklar temin etmeye çalışıyoruz. Bu yataklar tabii ki belli bir anlamda bağış yapabilen insanlardan alıp bir kısmını da biz finanse edip imece kültürüyle yapılandırmaya çalıştığımız bir faaliyetimiz. Şuanda 12 yatak bağışlanmış durumda. Hastalığı zor şartlara gelmiş, yatmaktan sırt sağlığı problemi çeken insanlarımıza da havalı yataklarını veriyoruz. Onun da dağıtımına başladık. Güzel bir sosyal çalışma daha yürüttüğümüze inanıyorum.” diye konuştu.

12. YATAK BIYIKALİ MAHALLESİ’NE TESLİM EDİLDİ

Öte yandan şu ana kadar bağışlanan hasta karyolaları yatalak hastalara umut olurken 12. karyolada Bıyıkali Mahallesi’nde yatalak olarak yaşamını sürdüren bir vatandaşını ziyaret eden ekipler aracılığı ile kurulup teslim edildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir