11.06.2023

Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Mehmet Akif Ersoy’u anma programına katıldı

27, Aralık 2015 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Sarı Köşk’te düzenlenen İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programına katıldı.

Sarı Köşk’te düzenlenen anma programı öncesi Mehmet Öznal’ın “Mevlana’dan Esintiler” adlı kaligrafi ve ebru sanatı sergisini gezerken Öznal ile sergi hakkında bilgi alıp eserlere olan beğenisi iletti.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programına Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral’ın yanı sıra Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ersan Ulusan, Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaşar Şenler ve Tekirdağlı sanatseverler katıldı.

Tekirdağlı Neyzen Ferit Yavuz’un ney dinletisi ile başlayan programda Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaşar Şenler’in Mehmet Akif Ersoy’un hatıratları ve şiirlerini katılımcılar ile paylaşması ile devam etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir