23.09.2023

Başkan Eşkinat Tekirdağ Erzurumlular Derneği 98. Kurtuluş Töreni etkinliklerine katıldı

11, Nisan 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı dolayısıyla Tekirdağ Erzurumlular Derneği tarafından düzenlenen geceye katıldı.

Tekirdağ Erzurumlular Dernek Binasında gerçekleştirilen geceye Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu ve eşi Sabiha Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Mehmet Akgün, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları ve Süleymanpaşa’da yaşayan Erzurumlular katıldı.

EŞKİNAT SARIKAMIŞ PARKI VE ŞEHİTLER ANITI MÜJDELEDİ

Açılış konuşmaları ile başlayan gecede ilk açılış konuşmasını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaptı. Eşkinat; “Erzurum’dan buralara göç eden sevgili hemşerilerim. Bir yarınız orda olsa da öbür yanınız burada, bizim yanımızda. Artık sizler de Tekirdağlısınız. Bu şehrin evlatlarısınız. Önümüzdeki günlerde hep birlikte iki anıt ve park açacağız. Birisi Çanakkale’de şehit olan atalarımız adına olacak. Diğeri ise Erzurum’da, Sarıkamış’ta bu vatanı korumak için,  bu topraklar için, canını verip şehit olan atalarımız adına olacak. İkisini aynı zamanda açacağız çünkü bu vatanın doğusu da batısı da en uç toprağı da bir.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından yöresel halk oyunları ekipleri, Erzurumlu ünlü isimler Dilek Şimşek, Murat Balkuş, Aşık İhsan Yavuzer, Aşık Rahim Sağlam ve İbrahim Erkal sahne aldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir