18.06.2024

Başkan Eşkinat muhtarlar ile bir araya geldi

6, Şubat 2016 Cumartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa’nın 74 mahallesinin muhtarı ile yemekli toplantıda bir araya geldi.

Etoba Restaurant’ta gerçekleşen toplantıya Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral, Berkay Çakır, Telat Akköse ve Mehmet Hilmi İşsever katıldı.

Başkan Eşkinat ve başkan yardımcıları muhtarları yemek öncesi tek tek dolaşarak istek ve şikayetlerini dinlerken yemeğin ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat muhtarlara yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.

EŞKİNAT: “İLİŞKİLERİMİZ ÇOK DAHA FAZLA YOĞUNLAŞACAK”

Başkan Eşkinat, konuşmasına başkan yardımcılarındaki görev değişikliği ile başlarken; “Hem yeni yıl nedeniyle hazırladığımız ajandaları sizlerle paylaşalım hem de istek ve sıkıntılarınızı dinleyelim diye böyle bir yemek organize ettik. Yeni bir yapılanmaya gittik. Yeni yapılanmamızda dört başkan yardımcımıza birimlerimizi paylaştırdık. Bundan sonrasında mahallelerimizden sorumlu kişi Telat Bey olacak. Fen işleri birimimizden sorumlu ise Mehmet Bey olacak. İki başkan yardımcım koordinasyonu içinde sizin hem tarımsal hem de sizin fen işleri ile ilgili sorunlarınız çözmeye çalışacaklar. Bundan sonra ilişkilerimiz çok daha fazla yoğunlaşacak. El birliği içinde önümüzdeki günlerde daha mutlu, daha taleplerinizi çabuk bir şekilde yerine getirir olacağız.” dedi.

“BİR TARAFTAN YOLLARIMIZI BİR TARAFTAN DA DİĞER İŞLEMLERİMİZİ HIZLICA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yol yapım işleri ile ilgili konuşmasına devam eden Eşkinat; “Taş konusunda bir sıkıntımız yok. 60 bin metrekare taş yapım işi sadece köyden mahalleye dönüşen yeni mahallerimiz için hazırlandı. Merkez mahallerimiz için de ayrıca ihaleye çıktık. Mevsim şartları normale döndüğünde bir taraftan yollarımızı bir taraftan da diğer işlemlerimizi hızlıca yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“ATA TOPRAKLARIMIZ İLE BAĞIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Eşkinat muhtarlara Süleymanpaşa Belediyesi’nin mübadele döneminde şehrimize göç eden aileleri atalarıyla buluşturma projesinin devam edip genişleyeceği müjdesini de verirken; “Muhtarlarımızı 4 grup halinde göç olarak geldiğimiz yerlere götürmek gibi bir niyetimiz var. Biz buna başladık zaten. Yunanistan’dan kalkıp buraya gelmiş köyler kendi aralarında toplanıyorlar. Pasaportlarını hazırlıyorlar. Biz onların yol masraflarını bir gece konaklamalarını ve yemeklerini karşılıyoruz. Ata toprakları ile bağımızı koparmamak bağımızı güçlendirmek için böyle bir adım attık. Dört grup halinde muhtarlarımız da uygun görürse bu sene içinde Yunanistan ziyaretleri yapmayı düşünüyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir