03.12.2023

Başkan Eşkinat dünya yaşlılar gününü huzurevinde kutladı

2, Ekim 2015 Cuma
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Zübeyde Hanım Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirirdi.

Huzurevindeki vatandaşların elini öpüp onlara birer hatıra takdim eden Eşkinat; “Bugün buraya 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nüzü kutlamaya geldim. Ancak aranızda henüz yaşlı göremedim. Hepinizin maşallahı var. Ben bugünü yaşlılar günü olarak değil de olgunlar, hayat tecrübesi çok olanlar günü olarak kutlamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık bir saat boyunca huzurevindeki vatandaşlarla sohbet eden Eşkinat, huzurevi sakinlerine bir de sürpriz yaparak daha önceki ziyaretinde birlikte fotoğraf çekildiği kişilere fotoğraflarını hediye etti.

Öte yandan Süleymanpaşa Belediyesi’nin olgun kart projesi ile ilgili de bilgi veren Eşkinat; “Belediyemizin işlettiği çay bahçelerinde 65 yaş üzere vatandaşlarımızın ilk çaylarını ücretsiz içmeleri üzerine olgun kart adıyla bir hizmet başlattık. Yarına sizlerin de bu uygulamadan yararlanması, Mutlukent Çay Bahçelerinde çaylarınızı ücretsiz içmeniz için arkadaşlarımız gelip sizleri de uygulama içine dahil edecek.” dedi.

Zübeyde Hanım Huzurevi sakinlerinin isteklerini de dinleyen Eşkinat tekrar görüşmek vedalaşarak huzurevinden ayrıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir