01.10.2023

Başkan Albayrak’tan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

11, Mart 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı:

“Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, imkansızlıklar içerisinde vermiş olduğu onurlu mücadelesini vurgulayan, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımızın kabulünün 95. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

İstiklal Marşımız, milletimizin vatan tutkusunu, bağımsız yaşama kararlılığını, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesini en güzel biçimde yansıtan eşsiz bir eserdir. Tarihten silinmek istenen bir milletin düşmana ve imkansızlıklara karşı yapmış olduğu mücadeleyi, milli ve manevi değerler etrafında yeniden var olma arzusunu, birlik ve beraberlik inancını gösteren İstiklal Marşımız; bugün de milletin ortak sesi ve ortak duygusudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın 95. yıldönümünü kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını, bu destanı kaleme alarak ölümsüzleştiren Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir