09.12.2023

Başkan Albayrak’ın 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mesajı

5, Ekim 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekme, insanlarda hayvan sevgisini geliştirmek ve bu sevginin devamlılığını sağlamak amacıyla 1931 yılından bu yana çeşitli ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de her yıl kutlanmaktadır.

Tüm hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve türüne uygun hayat şartları içinde yaşama hakkına sahiptirler. Doğanın dengesinin korunmasında önemli bir rolü olan hayvanlar, insanların en büyük yardımcılarıdır. Hayvan sevgisi, insanlardaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve merhamet gibi duyguları geliştirir, insanları birbirine yaklaştırır. Bizlere düşen ise hayvanları korumak ve hayvan haklarına saygı duymaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, herkesin hayvanların koruma konusunda gerekliliği duyarlılığı göstermesi ve hayvanlara olan sevgisinin ve yaşama haklarına olan saygılarının artması dileğiyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir