08.12.2022

Balık Avı Sezonu Açıldı!

1, Eylül 2022 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’daki sezonun açılmasını bekleyen balıkçılar, av sezonunun açılışına saatler kala geldikleri balıkçı barınağında trakya oyun havaları ve dualar ile denize açıldı.

2022 – 2023 denizde av yasağının kalkmasına saatler kala Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde balıkçı barınağına aileleriyle gelen balıkçılar, sezonun açılmasından dolayı kutlama yaptı. Zaman zaman Trakya havalarıyla oynayan Tekirdağlı balıkçılar,  av yasağının kalkmasına saatler kala dualar eşliğinde Marmara Denizine açıldı. Saatler 00.00’ı göstermesiyle balıkçılar açıldıkları Marmara Denizinde sezonun ilk ağlarını denize bırakacak.

BU SENE BALIKÇILARIN BOL AVLANDIĞI BİR SEZON OLACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesinde sezon açılış etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan vatandaşlara Balık ekmek ikramı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’Bu güzel geceyi tertipledik, denizimiz seneden seneye daha da temizleniyor. Bunu biraz sonra daha net rakamlarla anlatacağız. Artık denize kanalizasyonlar gitmiyor, denizde artık balık sayısı artıyor. Umuyorum inanıyorum ve inancım tamdır, bu sene balıkçılarımızın bol senesi olacak. Bol balık avı yaptıkları sene olacak, insanlarımızın da büyük bir keyifle balık yediği bir sene olacağına inancım tamdır.’’ İfadelerini kullandı.

SABAHA BOL PALAMUTLA DÖNMEK İSTİYORUZ

Tekirdağ Balıkçı barınağında sezon açılışını kutlayan Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçılar, denize oyun havaları ve dualar eşliğinde denize açıldı. Etkinlikte konuşan Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu; ‘’Umudumuz inşallah rabbim izin verirse bu sabaha karşı bol palamutla dönmek, sizlerin ve Allah’ın gücü ile inşallah sabaha karşı balıkla döneceğiz. Yüce rabbim tüm balıkçı arkadaşlarımızın rızklarını açık eylesin inşallah.Saat 12’de vira bismillah diyeceğiz’’ dedi.

TÜM BALIKÇILARA RASTGELE

Süleymanaşa Su Ürünleri Kooperatifi tarafından balıkçı barınağında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Balıkçı Hüseyin Oğuz; ‘’İnşallah bu akşam denize çıkacağız, inşallah bol balıkla dönmeyi ümit ediyoruz. Tüm balıkçılıkla ekmeğini geçindiren balıkçı arkadaşlarımın 2022-2023 sezonu hayırlı uğurlu olsun. Hepsine şimdiden rastgele diyorum.’’ Dedi.

Balıkçılar gerçekleştirilen eğlencenin ardından dualar ile Marmara denizine açıldı. Balıkçılar av yasağının biteceği 00:00’da ağlarını denize salacaklar.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir