01.10.2023

BALABANCIK MAHALLESİ'NDE HALI SAHA AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

8, Mart 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Malkara'nın Balabancık Mahallesi'nde 8 Mart 2016 Salı günü saat 13.00'de 20 x 30 m Sentetik Yüzeyli Çim Halı Saha Açılış Töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen açılış törenine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Malkara İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Nazif Balcı, Bahaettin Cömert, İsmail Akkaya, Hıdır Kaya, Malkara Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halı saha açılış töreninde konuşmalar öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul kurdele kesimini yaparak Balabancık Mahallesi Halı Sahasının açılışını gerçekleştirdiler.

Törende çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan Başkanlar Kadir Albayrak ve Ulaş Yurdakul çocuklarla sohbet edip kendileriyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kurdele kesimi sonrasında park alanına geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konuşmalarını yaptılar.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu konuşmasında; “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günü. 8 Mart münasebetiyle Balabancık'ta yaşayan, ülkemizde yaşayan tüm bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor ve bayana karşı şiddetin olmadığı, bayanların daha eşit şartlarda daha özgür yaşadığı bir dünya diliyorum. Önümüzdeki 8 Martlarda Özgecan ve daha nicelerini anmak zorunda kalmayalım. Bugün bizim için güzel bir gün. Balabancık'ta atıl durumda duran bir parkımız vardı. Büyükşehirin mali destek programı ile birlikte buraya bir halı saha ve spor tesisi kazandırdık. Önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi ile birlikte gerek kafeterya kısmıyla gerek sosyal alanlarıyla daha güzel bir tesis olacak. Kozyörük'te ve Sağlamtaş'ta spor takımlarımız var. Balabancıklıların da bir spor takımı çıkarmasını istiyoruz.“ diyerek düşüncelerini belirtti. Ayrıca Başkan Ulaş Yurdakul Malkara Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalar ile yatırım projelerini anlatarak, halı sahanın hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Program sonunda törene katılanlara pilav ayran ikramında bulunuldu.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir