02.12.2023

52. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali kortej yürüyüşü düzenlendi

3, Haziran 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Bu yıl 52.’si düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali kapsamında kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da katıldığı Endüstri Meslek Lisesi önünden başlayan kortej yürüyüşüne, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan,  Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altıok, ünlü isimler Nuri Alço, Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Ayşe Arman, Saba Tümer, Sefa Doğanay, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, gösteri ekipleri ve vatandaşlar katıldı.

Tekirdağ Valiliği önüne kadar süren kortej yürüyüşü sonrası Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çelengi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından Atatürk Anıtı’na sunulurken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak festival üzerine konuşma gerçekleştirdi.

EŞKİNAT: “2 YIL BOYUNCA BU FESTİVALİ YAPAN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NİN BAŞKANI OLARAK BÜYÜK BİR GÖNÜL HUZURU İÇİNDE FESTİVALİ SAYIN KADİR ALBAYRAK’A DEVRETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

İlk olarak kürsüye Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat davet edilirken Eşkinat konuşmasında; “Bugün 52.’si yapılan festivalimiz başladı. 52 yıllık bir geleneği sürdürmek bu dev festivalin sürdürüldüğünü görmek bizleri çok mutlu etti. Bu geleneği layıkıyla sürdürme konusunda gösterdiği çabalarından dolayı ben Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tekirdağ Belediyesi’nin büyükşehire dönüşümü süresinde emaneten 2 yıl boyunca bu festivali yapan Süleymanpaşa Belediyesi’nin başkanı olarak festivali büyük bir gönül huzuru içinde Sayın Kadir Albayrak’a devretmenin mutluluğunu yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

ALBAYRAK: “İNANIYORUM Kİ ÜLKEMİZ BU GÜNLERİ DE ATLATACAKTIR”

Başkan Eşkinat’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bu sene ülkemizin genel durumu itibarıyla festivalin şenlik ve konser kısımlarını iptal ettik. Türkiye'yi bugün bu hale getiren ayrılıkçı güçler hiç umutlanmasınlar. Beş yüz şehit veririz, bin şehit veririz, Çanakkale'de olduğu gibi 250 bin şehit veririz. Gerekirse 80 milyon şehit veririz. Ama bu vatanı böldürmeyiz. Türkiye'nin bir karış toprağını da hiç kimseye vermeyiz. İnanıyorum ki ülkemiz bu günleri de atlatacaktır. Türkiye büyük bir ülkedir, devletimiz güçlü bir devlettir. Bunun altından hepimiz kalkacağız." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından festival ateşi başkanlar tarafından yakılırken dans gruplarının gösteri ile festival coşkusu devam etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir