27.01.2023

13. e Türkiye ödül töreninde Süleymanpaşa Belediyesi’nin iki projesi dereceye girdi

13, Nisan 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi’nin kategorisinde finale kalıp son 4 belediye arasına girdiği, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından organize edilen ve bu yıl 13.’sü düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri”, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen tören ile sahiplerini buldu.

EN İYİ BEŞ PROJEDEN İKİSİ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NDEN

Orta ölçekli belediyeler arasından en iyi 5 projenin yarıştığı törene Süleymanpaşa Belediyesi iki proje ile katılarak alanında önemli bir başarıya imza attı.

e-Devlet alanında teknolojik değişimle beraber bilgi ve iletişim teknolojilerini en iyi şekilde kullanan, vatandaşlarına hızlı ve kaliteli hizmet sunan, etkin bir kamu yönetimi anlayışını hayata geçirme ilkesiyle hareket eden tüm kamu kurumları ve belediyelerin başvurularının değerlendirildiği yarışmada, Beykoz Belediyesi’nin Hollykoz-Sağım Solum Dizi, Beyoğlu Belediyesi’nin Sosyal Market- Gıda Bankacılığı Uygulaması, Kadıköy Belediyesi’nin Aklımdaki Kadıköy, Süleymanpaşa Belediyesi’nin İş Zekası Karar Destek Mobil Uygulaması ve SAR 3D Afet Bilgi Sistemi projeleri yarıştı.

ALİ KOÇ VE FARUK ECZACIBAŞI BAŞKAN EŞKİNAT’A BAŞARI BELGESİ VERDİ

Süleymanpaşa Belediyesi 2 projesi ile finalist olmayı başararak bir ilki gerçekleştirdiği yarışmanın ödül töreninde Kadıköy Belediyesi’nin Aklımdaki Kadıköy projesi birinci seçildi. Törene Süleymanpaşa Belediyesi’ni temsilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat katılırken Başkan Eşkinat’a TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç ve Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı katılım başarı belgesi verdi.

EŞKİNAT; “5 PROJENİN YARIŞTIĞI FİNALE İKİ PROJE İLE KALMAK GURUR VERİCİ”

Ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çok değerli projelerin yarıştığı 13. eTürkiye ödüllerinde Süleymanpaşa Belediyesi olarak son 4 belediye arasına girerek mücadele etmenin onurunu yaşıyoruz. 5 projenin yarıştığı finalde İstanbul belediyelerinin arasına Tekirdağ’dan bir belediyenin iki proje ile girmesi gurur verici. Projelerimiz belki birinci olamadı ancak Süleymanpaşa Belediyesi’nin adı ve yenilikçi projeleri ulusal alanda bir kez daha duyuldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir